ZEMRA

mire se vini ne kete faqe
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  GalleryGallery  KėrkoKėrko  PytėsoriPytėsori  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimiidentifikimi  <a href=\\"http://www.userplane.com/chatlite/directory/deta<a href=\\"http://www.userplane.com/chatlite/directory/deta  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» o shpirt te kom
Fri Aug 28, 2009 10:02 pm nga kastriot

» FOto Makinash .
Tue Jul 29, 2008 2:23 am nga BAL_3D

» Wallpaper .
Tue Jul 29, 2008 1:55 am nga BAL_3D

» Mire se ju gjeta te gjitheve . Hola a todos ;)
Tue Jul 29, 2008 12:43 am nga BAL_3D

» sissy
Mon Feb 18, 2008 1:27 pm nga jam_me_zemer

» muzik tallava
Wed Feb 06, 2008 7:40 pm nga xeni22

» dj
Fri Dec 07, 2007 1:01 pm nga jam_me_zemer

» muzik turke
Tue Nov 13, 2007 9:19 pm nga jam_me_zemer

» muzik turke
Tue Nov 13, 2007 9:18 pm nga jam_me_zemer

Navigation
 Portalli
 Indeksi
 Lista e Anėtarėve
 Profili
 FAQ
 Kėrko
Forum

Share | 
 

 Gatimi i prodhimeve te detit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
jam_me_zemer
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 14
Age : 32
Location : mp3 shqip
Registration date : 03/10/2007

MesazhTitulli: Gatimi i prodhimeve te detit   Sun Oct 07, 2007 3:25 pm

Karkaleca deti ne krem qumeshti
Per dy veta:

250 g karkaleca deti te pastruar
2,5 dl krem qumeshti (panna, sanne)
2 dl vere e bardhe (gatimi)
dy thelbinj hudhre te shtypur
1 luge gjalpe gatimi
kripe
majdanoz
Karkalecat skuqen ne gjalpe se bashku me hudhrat e shtypura.

Shuhen me veren e bardhe.


Shtohet kremi i qumeshtit dhe lihen ne zjarr te avashem derisa kremi te trashet paksa. Shtohet kripe dhe majdanoz. Ju befte mire!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://zemra.top-me.com
jam_me_zemer
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 14
Age : 32
Location : mp3 shqip
Registration date : 03/10/2007

MesazhTitulli: Re: Gatimi i prodhimeve te detit   Sun Oct 07, 2007 3:30 pm

Admin shkruajti:
Karkaleca deti ne krem qumeshti
Per dy veta:

250 g karkaleca deti te pastruar
2,5 dl krem qumeshti (panna, sanne)
2 dl vere e bardhe (gatimi)
dy thelbinj hudhre te shtypur
1 luge gjalpe gatimi
kripe
majdanoz
Karkalecat skuqen ne gjalpe se bashku me hudhrat e shtypura.

Shuhen me veren e bardhe.


Shtohet kremi i qumeshtit dhe lihen ne zjarr te avashem derisa kremi te trashet paksa. Shtohet kripe dhe majdanoz. Ju befte mire!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://zemra.top-me.com
 
Gatimi i prodhimeve te detit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ZEMRA :: Art & Kultur :: Arti i te Gatuarit-
Kėrce tek: